Vekil Uzkurt Teknopark müjdesini verdi.

AK Parti Niğde Milletvekili Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, Altunhisar’a sıcak asfalt, Niğde ve Bor Organize Sanayi Bölgesi ve doğalgaz müjdelerinin ardından son olarak da ikinci Teknopark müjdesini verdi.

Vekil Uzkurt, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde ilimize katkı sağlayacak olan projenin hayata geçirilmesinin mutluluğunu yaşadığını belirterek;

“Değerli arkadaşlar, bugün gerçekten ilimiz için ilimizin teknoloji ve Ar-Ge kapasitesine katkı yapacak önemli bir projenin hayata geçirilmesine dair hemşehrilerimizle bir müjdeyi paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ben o anlamda hem Teknopark Yönetim Kurulu üyelerimize, Sayın Rektörümüze ve Teknopark’ımızın önemli bir ortağı olan belediyemize ve belediyemizi temsilen Sayın Belediye Başkanımıza şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.

Niğde’nin teknoloji kapasitesine önemli katkı sağlayacak olan projenin Ankara’da sıkı takipçisi olan Vekil Uzkurt;

“Tabii bize de hazırlanmış projelerin Ankara’da sıkı bir şekilde takip edilmesi görevi verildi. Biz hep birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bu projelerimizi arz ettik. Projemize bu yıl itibariyle 40 milyon TL kaynak tahsis ettiğini duyurdular. Biz bu konuda özellikle Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fatih Kacır Bey’e şükranlarımızı arz ediyoruz.” şeklinde konuştu.