Vekil UZKURT: “Ulukışla’da doğalgaz hattı inşaatı başladı.”

Ak Parti Niğde Milletvekili Prof. Dr. Cevahir UZKURT, Niğde’nin geleceğine değer katmaya devam ediyor.

Ak Parti Niğde Milletvekili Prof. Dr. Cevahir UZKURT Ulukışla ilçesinde doğalgaz hattı inşaatının başladığını duyurdu. Vekil UZKURT Ulukışla ilçesine bizzat giderek saha incelemelerinde bulundu ve Ulukışla halkına çalışmaların başladığını duyurdu. Vekil UZKURT, bürokrasi görüşmelerinin olumlu sonuçlarını Niğde halkına duyurmaktan oldukça onore olduğunu belirterek:

“Biliyorsunuz daha önce Ulukışla’mıza doğalgaz gelmesi için bir takım çalışmalarımız vardı. Bu çalışmalarımız neticesinde ilgili kurumlarımız ile Enerji Bakanlığımız ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) yetkililerimiz ile görüşmelerimiz oldu. Bunun sonucunda 2024 yılı genişleme alanı içerisine Ulukışla’mızı doğalgaz gelmesi projesine aldırmış olduk.” ifadelerini kullandı.

Vekil UZKURT, Ulukışla ilçesine doğalgaz gelmesi konusunda Ulukışla Belediye Başkanı Ali UĞURLU’nun destek ve emeklerinin büyük olduğunu vurgulamayı ihmal etmedi.

Ak Parti Niğde Milletvekili Prof. Dr. Cevahir UZKURT, Ulukışla halkının konforlu bir yaşam sürmesi için projenin gerekli kurumlarca onaylatılması konusunda Ankara’da yoğun görüşmeler gerçekleştirerek Niğde’ye değer katma yolunda bir adım daha ilerledi. Vekil UZKURT, doğalgazın Ulukışla’ya hayırlı olmasını temenni ederek:

“Artık bugün itibariyle Ulukışla’mızın doğalgaz hattı döşenmeye başlayacak. Ben Ulukışla’mıza bunun hayırlı olmasını diliyorum. Tabii bu doğalgazın Ulukışla’mıza kazandırılmasında Belediye Başkanımız Ali başkanımızın çok büyük emekleri gayretleri ve çok büyük ısrarı oldu. Bizde bunların içerisinde doğalgazın gelmesi için elinizden geleni yaptık.” dedi.

Vekil UZKURT ilimize verdiği 15 bin kişinin istihdam edileceği Niğde ve Bor Organize Sanayi Bölgelerinin onayı alınması ve Ulukışla’ya doğalgaz döşemesi müjdesiyle beraber yakın zamanda Ulukışla’nın ekonomi ve istihdamına katkı yapacak Sanayi Bölgesine ilişkin de çalışmalar yürüttüğünü duyurdu.